Formularz dla firm
Wpisz swoje imię i nazwisko
Wpisz pełną nazwę firmy
Podaj numer NIP Firmy
Wpisz adres siedziby firmy
Podaj swój adres e-mail
Podaj numer telefonu
Zaznacz liczbę pracowników do przeszkolenia
Dla 5 pracowników należy skorzystać z zakupów grupowych, dostępnych po zalogowaniu, na stronie kursu.
Liczba kursów przysługujących dla pojedynczego pracownika
1
2
3
4
5+
Wybierz, kto podejmuje decyzję o wyborze kursów.
Wybierz kursy, do których przyznasz dostęp pracownikom Wypełnij, jeżeli kursy są z góry wybrane przez osobę decyzyjną.
Tutaj możesz wpisać wiadomość lub zadać pytanie
Usuń plik
Czy na pewno chcesz usunąć ten plik?
Wiadomość wysłana. Zamknij

Warunki użytkownika

Niniejsze warunki użytkownika (dalej nazywane warunkami) zostały ostatnio zaktualizowane 13 lutego 2024 roku.

Słowniczek

F100 – firma działająca pod nazwą F100 Paulina Domaradzka z siedzibą przy ulicy Kościuszki 7 lokal 6 w Dzierżoniowie w Polsce, kod pocztowy 58-200, zarejestrowaną w CEIDG pod numerem NIP 882-212-86-87. Preferowany kontakt email z firmą to kontakt@f100.pl, natomiast kontakt telefoniczny pod numerem 668768646
Witryna – strona internetowa www.f100.pl.
Użytkownik – każda osoba odwiedzająca lub korzystająca z usług za pośrednictwem przeglądarki internetowej.
Usługa – przedmiot działalności F100, między innymi polegający na udostępnianiu użytkownikom oferty oraz umożliwieniu dokonania zakupu, a także realizacji nauczania na platformie edukacyjnej F100.
Szkolenie – materiały edukacyjne w formie elektronicznej zawierające wykłady, zdjęcia, dokumenty, ćwiczenia i testy, pliki audio i wideo, które są utworami w rozumieniu ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, na korzystanie z których licencji udziela F100.

§1. Użytkownik ma obowiązek znać niniejsze warunkami, ponieważ:
a. stanowią umowę między F100 a użytkownikami,
b. określają warunki zawierania i rozwiązywania umów o świadczenie usług,
c. zawierają informacje o prawach i obowiązkach użytkowników,
d. określają rodzaj, zakres i warunki świadczenia usług przez F100,
e. stosuje się je do wszystkich czynności w witrynie F100.

§2. ust. 1. Dodatkowymi dokumentami, które mogą obowiązywać użytkownika są warunki instruktora, dobre praktyki, polityka prywatności, polityka plików cookies oraz polityka ochrony własności intelektualnej.
ust. 2. Przed opublikowaniem kursu na platformie użytkownik musi zaakceptować również warunki instruktora, politykę ochrony własności intelektualnej oraz dobre praktyki.
ust. 3. Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych użytkowników znajdują się w polityce prywatności oraz polityce plików cookies.

§3. ust. 1. Warunki użytkownika i wszystkie inne obowiązujące dokumenty prawne są udostępnione użytkownikom nieodpłatnie za pośrednictwem witryny w stopce strony w zakładce regulaminy lub bezpośrednio pod linkiem https://f100.pl/regulaminy w formie, która umożliwia ich pobranie, utrwalenie i wydrukowanie.
ust. 2. Niniejsze warunki użytkownika stanowią regulamin w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
ust. 3. Witryna dostępna jest dla konsumentów w rozumieniu ustawy z 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny, zawierających umowę w celu niezwiązanym bezpośrednio z działalnością gospodarczą lub zawodową.
ust. 4. Działalność F100 nie stanowi szkoły, placówki, zespołu placówek lub innej formy wychowania przedszkolnego.

§4. ust. 1. Korzystanie z witryny jest równoznaczne z akceptacją niniejszych warunków użytkownika i zobowiązuje użytkownika do ich przestrzegania. Jeżeli użytkownik nie akceptuje niniejszych warunków użytkownika, powinien niezwłocznie opuścić witrynę.
ust. 2. Korzystanie z witryny może wiązać się z przesyłaniem informacji na temat aktywności użytkowników do firm pracujących na rzecz F100. Korzystanie z usług jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wysyłanie takich informacji.
ust. 3. Użytkownik ma możliwość zapisania się na newsletter F100.
ust. 3a. Aby zapisać się na newsletter użytkownik musi wyrazić zgodę na dostarczanie do niego korespondencji drogą elektroniczną.
ust. 3b. Użytkownik może w dowolnym momencie zrezygnować z otrzymywania newslettera, w tym celu należy kliknąć w link wypisz się z newslettera w otrzymanej wiadomości lub napisać stosowną wiadomość pod adres kontakt@f100.pl.

Konta użytkownika

§5. Konto użytkownika (dalej nazywane kontem) jest niezbędne do wykonywania większości działań, w tym do zakupu kursu, uzyskania dostępu do kursu, zakupu certyfikatu papierowego, pobrania certyfikatu elektronicznego, a także zgłoszenia kursu do publikacji.

§6. ust. 1. Aby utworzyć konto, użytkownik musi być pełnoletni.
ust. 2. Użytkownik, który nie ma ukończonych 18 lat, ale ukończył 16 lat, może założyć konta za zgodą rodzica lub opiekuna prawnego.
ust. 3. Rodzic lub opiekun prawny powinien założyć konto i pomóc użytkownikowi w uzyskaniu dostępu do kursu, który jest odpowiedni do wieku użytkownika.
ust. 4. Osoby poniżej 16 roku życia nie mogą założyć konta.
ust. 5. Jeżeli stwierdzimy, że konto zostało założone z naruszeniem warunków użytkownika, zamkniemy je lub zawiesimy do czasu wyjaśnienia sytuacji.
ust. 6. Przed zezwoleniem na publikację kursu lub wydaniem zgody na możliwość publikacji w witrynie możemy zwrócić się o weryfikację tożsamości, w tym wieku użytkownika.

§7. ust. 1. Podczas pierwszej konfiguracji, a następnie podczas prowadzenia konta, użytkownik zapewnia dokładne, prawdziwe i kompletne informacje o imieniu, nazwisku, i aktualnym adresie do wysyłki oraz adresie email.
ust. 2. W celu poprawnego korzystania z witryny użytkownik ma obowiązek niezwłocznie informować F100 o każdorazowej zmianie używanego adresu email, a także aktualizować konto. W przypadku braku realizacji tego obowiązku lub w sytuacji podania przez użytkownika błędnego adresu email, domniemywa się, że informacje lub przesyłka, przekazane na adres powiązany z kontem zostały doręczone prawidłowo.
ust. 2a. W przypadku braku powiadomienia przez użytkownika, wiadomość lub przesyłka skierowana na adres podany w zamówieniu jest uznana za skutecznie doręczoną.
ust. 2b. W przypadku zwrotu wiadomości lub przesyłki wysłanej na adres użytkownika z adnotacją: odmowa przyjęcia, nie podjęte w terminie, adresat nieznany, adresat zmienił adres lub inną równoznaczną, uznaje się, że przesyłka lub wiadomość została skutecznie doręczona w dacie, w której użytkownik odmówił jej przyjęcia, serwer poinformował o braku możliwości doręczenia wiadomości, lub w której upłynął co najmniej siedmiodniowy termin podjęcia przesyłki listownej lub kurierskiej awizowanej pod adresem użytkownika.
ust. 3. F100 nie ponosi odpowiedzialności za niedokładne, nieprawdziwe lub niekompletne informacje, a w razie wykrycia naruszenia zastrzega sobie prawo do modyfikacji danych lub zamknięcia konta.
ust. 4. Niedozwolone jest używanie jako nazwy konta, adresu strony internetowej, znaków towarowych lub nazw mogących naruszać prawa osób trzecich.
ust. 5. Użytkownik ma możliwość dodania zdjęcia, które stanowi jego avatar podczas korzystania z witryny i jest publicznie widoczne dla wszystkich użytkowników. Zdjęcie powinno zostać dodane w formacie JPG w rozmiarze nie przekraczającym 3 MB.
ust. 5a. Kategorycznie zabronione jest wgrywanie zdjęć zawierających treści o charakterze bezprawnym, naruszających w jakikolwiek sposób obowiązujące prawo, wzywających do nienawiści rasowej, etnicznej, wyznaniowej, zawierających treści pornograficzne, pochwalających faszyzm, nazizm, komunizm, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, czy naruszających prawa innych osób.

§8. ust. 1. Użytkownik musi przechowywać hasło do konta w bezpiecznym miejscu i nie może przekazywać dostępu do konta innej osobie, ani korzystać z konta należącego do innej osoby.
ust. 2. Użytkownik ponosi pełną odpowiedzialność za konto, w tym za spowodowane szkody wobec F100 lub innych osób, również sprawione przez osobę korzystającą z jego konta.
ust. 3.  F100 nie włącza się w spory pomiędzy użytkownikami, którzy mają wspólne dane logowania.
ust. 4. Jeśli użytkownik podejrzewa, że ktoś inny używa jego konta, powinien zgłosić to do F100, na przykład wysyłając wiadomość email na adres kontakt@f100.pl.

§9. ust. 1. W przypadku otrzymania prośby o uzyskanie danych logowania do konta, na przykład w sytuacji zgubienia hasła, czy podania błędnego adresu email podczas dokonania zakupu, F100 wygeneruje i udzieli dostępu do nowego hasła lub zmodyfikuje adres email kupującego, po potwierdzeniu, że dana osoba faktycznie jest właścicielem konta.
ust. 2. W tym celu F100 może zwrócić się o podanie szczegółowych danych.

§10. ust. 1. Konto można zamknąć w dowolnym momencie, w tym celu należy zgłosić prośbę wysyłając stosowną wiadomość email na adres kontakt@f100.pl.
ust. 2. Zamykając konto użytkownik traci dostęp do wszystkich kursów, a także możliwość pobrania certyfikatów elektronicznych.
ust. 3. Jeżeli kurs został zakupiony w terminie 14 dni przed zamknięciem konta użytkownik nadal może złożyć wniosek o zwrot kosztów.
ust. 4. W razie śmierci użytkownika jego konto zostanie zamknięte niezwłocznie. W tym celu F100 może zwrócić się o uprawdopodobnienie okoliczności.

Dostęp do kursu

§11. ust. 1. Użytkownik w celu zapisania się na kurs musi dokonać zakupu kursu za pośrednictwem witryny, telefonicznie lub wysyłając wiadomość na adres email kontakt@f100.pl.
ust. 1a. Użytkownik w celu zamówienia certyfikatu papierowego musi także dokonać zakupu certyfikatu, zdać kurs z wynikiem pozytywnym, wybrać język w którym certyfikat zostanie przygotowany, podać dane do wysyłki, a także sprawdzić czy jego dane kursanta są prawidłowe.
ust. 2. Koniecznym warunkiem uczestnictwa w kursie jest akceptacja postanowień niniejszych warunków użytkownika.
ust. 3. Po zapisaniu się na kurs użytkownik otrzymuje licencję na przeglądanie treści kursu wyłącznie w witrynie F100. Jeżeli treści kursu obejmują dokumenty, ebook, szablony lub wzory pism, użytkownik może przeglądać je wyłącznie na własnym urządzeniu, takim jak komputer, laptop, smartphone lub tablet.
ust. 4. Licencja jest nielimitowana, czyli dożywotnia, chyba że co innego wynika z oferty lub F100 musi wyłączyć kurs z powodów prawnych.
ust. 5. Termin nielimitowany dostęp rozumiany jest jako dostęp dla danego użytkownika, do czasu posiadania konta w witrynie.
ust. 6. Nielimitowany dostęp uważany jest za spełniony w sytuacji, gdy użytkownik ma dostęp do kursu przez 30 dni lub dłużej, w przypadku przewidywania, że działalność F100 zostanie zamknięta lub zawieszona, F100 powiadomi o tym w witrynie lub wiadomością email wysłaną na adres powiązany z użytkownikiem.
ust. 7. F100 dokłada wszelkich starań, aby witryna, usługa i nielimitowany dostęp trwały jak najdłużej.
ust. 8. Licencja nielimitowana nie ma zastosowania do subskrypcji abonamentowych, ani do dodatkowych usług związanych z kursem, takich jak udzielanie odpowiedzi na pytania użytkowników lub aktualizowanie kursu. Instruktorzy mogą w dowolnym momencie podjąć decyzję o zaprzestaniu rozwijania kursu lub udzielania odpowiedzi na pytania użytkowników.
ust. 9. Miejscem zawarcia umowy o wykonanie usług jest siedziba F100.

§12. ust. 1. Po wysłaniu kursu do publikacji F100 zastrzega sobie możliwość sprawdzenia, a także modyfikacji treści kursu oraz oferty.
ust. 2. Gdy F100 dostrzeże, że treść kursu lub oferta kursu powinna zostać poprawiona, skontaktuje się z instruktorem.
ust. 3. F100 na prośbę instruktora może przygotować wersję audio lub wideo treści kursu. Wyłącznie decyzją F100 jest czy tego dokona.
ust. 4. Po opublikowaniu kursu instruktor, udziela F100 licencji na dalsze przekazywanie sublicencji użytkownikom, na zasadach opisanych w warunkach instruktora.
ust. 5. Przedmiotem umowy licencji między instruktorem a F100 nigdy nie jest stworzenie nowego kursu czy utworu, lecz udostępnienie licencji do już przygotowanego, istniejącego kursu lub utworu.
ust. 6. F100 ma prawo do udzielania sublicencji na treści użytkownikom.
ust. 7. Użytkownik, który zapisał się na kurs, bezpłatny lub płatny, otrzymuje od F100 licencję na przeglądanie treści. Licencja ta nie daje żadnych praw do dalszej odsprzedaży treści w żaden sposób. F100 nie sprzedaje treści, a jedynie udziela licencji na ich przeglądanie.
ust. 8. Zabronione jest bezprawne pobieranie kursu, treści kursu, a także udostępnianie ich dalej w każdej postaci.
ust. 9. F100 udziela użytkownikowi ograniczonej, niewyłącznej, niezbywalnej licencji na dostęp i przeglądanie treści, za które uiścił wymagane opłaty, wyłącznie w celach osobistych, niekomercyjnych i edukacyjnych za pośrednictwem witryny F100, zgodnie z niniejszymi warunkami.
ust. 10. Wszystkie inne sposoby korzystania z kursów lub treści kursów są zabronione, w tym zabronione są reprodukowanie, redystrybuowanie, przekazywanie, darowanie, cedowanie, sprzedawanie, transmitowanie, wypożyczanie, udostępnianie, pożyczanie, dzierżawienie, modyfikowanie, adaptowanie, edytowanie, tworzenie dzieł pochodnych, udzielanie licencji, udzielanie podlicencji, udzielanie sublicencji, a także każdy inny możliwy sposób przenoszenie lub używania.

Płatności i zwroty

§13. ust. 1. Waluta w jakiej podana jest cena widnieje w polskich złotych, jednak może zależeć od kraju, w którym znajduje się użytkownik.
ust. 2. Cena podana przy zakupie zawiera podatek vat. Stawka podatku wliczona w cenę brutto wynosi 23%, o ile co innego nie wynika z oferty.
ust. 3. Cena może różnić się dla użytkownika zarejestrowanego i niezarejestrowanego, ponieważ niektóre z promocji są dostępne tylko dla nowych lub obecnych użytkowników.
ust. 4. Aby otrzymać fakturę za dostęp do kursu lub certyfikat papierowy, użytkownik zobowiązany jest w zamówieniu w witrynie wypełnić wymagane pola, wpisać w uwagach prośbę o wystawienia faktury lub napisać wiadomości email pod adres kontakt@f100.pl, a także podać informacje niezbędne do wystawienia faktury, takie jak nazwa i siedziba firmy oraz numer NIP.
ust. 5. Faktura zostanie wystawiona w formie elektronicznej i przesłana na adres powiązany z kontem.
ust. 6. Jeżeli Użytkownik potrzebuje fakturę w wersji papierowej proszony jest o powiadomienie o tym fakcie F100.

§14. F100 zastrzega sobie prawo prowadzenia promocji i sprzedaży kursów w obniżonych cenach przez określony czas. W przypadku obniżenia ceny kursu F100 dodaje stosowną adnotację o najniższej cenie z ostatnich 30 dni.

§15. ust. 1. Użytkownik zobowiązuje się do uiszczenia opłat za zakupione kursy, treści, certyfikaty papierowe oraz upoważnia F100 do obciążenia jego karty debetowej lub kredytowej lub pobrania opłat za pośrednictwem innych metod płatności takich jak SEPA, polecenie zapłaty lub portfel elektroniczny.
ust. 2. Opłaty są płatne z góry, w terminach wskazanych w warunkach użytkownika lub ofercie, a w przypadku braku wskazania, w terminie 14 dni od dnia dokonania zakupu w witrynie.
ust. 3. Za datę płatności uważa się datę wpływu na rachunek bankowy F100 lub na rachunek prowadzony przez pośrednika płatności.
ust. 4. Użytkownik decydując się na zakup zobowiązuje się korzystać z ważnej i uprawnionej formy płatności.
ust. 5. W celu uiszczenia opłat w witrynie, F100 współpracuje z dostawcami usług płatniczych, aby zapewnić bezpieczeństwo informacji o płatnościach.
ust. 6. F100 zastrzega sobie prawo do aktualizacji lub modyfikacji dostępnych metod płatniczych.
ust. 7. Jeśli płatność nie powiedzie się, a Użytkownik mimo to uzyska dostęp do kursu lub treści kursu, zobowiązany jest uiścić odpowiednią kwotę w terminie 14 dni od otrzymania powiadomienia.
ust. 8. W przypadku nieotrzymania płatności F100 zastrzega sobie prawo do wyłączenia dostępu do kursu.

§16. ust. 1. W przypadku niezadowolenia z kursu użytkownik może wnioskować o zwrot kosztów, zwrot części kosztów, poprawę treści, a także przyznanie wirtualnych środków na zakup większości innych kursów lub certyfikatów papierowych, w terminie 14 dni od dnia dokonania zakupu w witrynie.
ust. 2. Reklamacja powinna zostać przesłana wiadomością email na adres kontakt@f100.pl lub pocztą tradycyjną na adres siedziby F100.
ust. 3. Dla ułatwienia skorzystania z praw zwrotu użytkownik może skorzystać z dostępnego wzoru odstąpienia od umowy [kliknij, aby pobrać].
ust. 4. Jeżeli użytkownik nie korzysta ze wzorów reklamacji, wniosek o zwrot powinien zawierać co najmniej:
a. imię i nazwisko, adres e-mail, dane kontaktowe osoby składającej reklamację, numer konta bankowego do dokonania zwrotu,
b. przedmiot reklamacji z uwzględnieniem okoliczności uzasadniających roszczenie,
c. podpis osoby składającej reklamację oraz datę.
ust. 5. Nie podlegają rozpatrzeniu reklamacje, które nie zawierają imienia i nazwiska oraz adresu email podanego podczas dokonania zakupu. Brak wskazanych danych może być przyczyną niemożności powiązania zakupu z osobą dokonującą reklamacji. Z tego powodu w sytuacji składania reklamacji na adres kontakt@f100.pl, wskazane jest wysłać wiadomość z adresu email kupującego.
ust. 5a. W razie niezałączenia niezbędnych informacji F100 powiadomi o brakach i poprosi o ich uzupełnienie.
ust. 6. Reklamacja zostanie rozpatrzona przez F100 w terminie 14 dni od daty otrzymania zgłoszenia, o ile stosowne przepisy nie wyznaczają innego terminu.
ust. 7. Możliwość zwrotu nie ma zastosowania do zakupów subskrypcji i certyfikatów papierowych.
ust. 8. F100 zastrzega sobie prawo do dokonania zwrotu tym samym sposobem płatności, jakim użytkownik zakupił kurs. W razie niemożliwości dokonania takiego zwrotu F100 poprosi o podanie rachunku bankowego, na który zostanie dokonany zwrot.
ust. 9. Zwrot nie przysługuje, jeśli użytkownik złoży o niego wniosek po upływie 14 dniowego okresu.
ust. 10. F100 zastrzega sobie prawo dokonywania zwrotu w okresie przekraczającym limit 14 dni w przypadku możliwości popełnienia przestępstwa lub wykroczenia na prośbę właściwych organów, a także potwierdzonych oszustw w związku z kontami.
ust. 11. Instruktorzy proszeni są o wyrażenie zgody na dokonanie zwrotu na rzecz Użytkownika, zwłaszcza w sytuacji, gdy zwrot przysługuje Użytkownikowi z mocy prawa, a F100 nie ma prawa nie uznać reklamacji.
ust. 12. Wirtualne środki za zwrot mogą zostać wykorzystane w formie kodu przy kolejnych zakupach w witrynie. Środki mogą wygasnąć, jeśli nie zostaną wykorzystane w określonym terminie. Wirtualne środki nie mają wartości pieniężnej.
ust. 13. W sytuacji gdy F100 uzna, że użytkownik nadużywa zwrotów, na przykład żądając zwrotu po wykorzystaniu znacznej części treści, zastrzega sobie prawo do odmowy zrealizowania zwrotu, ograniczenia prawa do zwrotu w przyszłości, zablokowania konta lub ograniczenia korzystania z witryny w przyszłości.
ust. 14. Jeśli F100 zablokuje konto lub uniemożliwi dostęp do kursu z powodu naruszenia niniejszych warunków użytkownikowi nie przysługuje jakikolwiek zwrot.

§16a. ust. 1. Użytkownik, który zawarł umowę poza lokalem przedsiębiorstwa F100 lub na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyny.
ust. 2. Konsument, który zawarł umowę na korzystanie z treści kursu, poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość, nie może od niej odstąpić w przypadku kiedy wyraził zgodę na rozpoczęcie świadczenia, przed upływem terminu do odstąpienia od umowy przez konsumenta na podstawie art. 38 pkt 13 ustawy o prawach konsumenta. Konsument wyraża zgodę na rozpoczęcie spełniania świadczenia poprzez zaznaczenie widocznego pola z oświadczeniem o wyrażeniu zgody na spełnienie świadczenia oraz informacją o utracie prawa do odstąpienia od umowy.
ust. 2a. W przypadku witryny jest to zaakceptowanie przycisku na stronie zamówienia, opisanego następująco: “Akceptuję warunki użytkowania oraz wyrażam zgodę na spełnienie świadczenia przed upływem terminu odstąpienia od umowy, tym samym tracę przysługujące mi prawo do odstąpienia od umowy.”.
ust. 3. Prawo wymaga, aby umowy zawierane z konsumentem zawierały termin na jaki zostały zawarte. W związku z tym umowy na odległość są zawierane z konsumentem na okres jednego miesiąca.
ust. 4. W przypadku konsumenta F100 rozpatruje reklamacje z tytułu rękojmi w standardowym terminie 14 dni od daty jej otrzymania, powiadamiając konsumenta o sposobie dalszego postępowania. Jeżeli w ciągu 14 dni F100 nie ustosunkuje się do żądań konsumenta oznacza to uznanie żądania konsumenta za uzasadnione.
ust. 5. Użytkownik będący konsumentem ma możliwość skorzystania z pozasądowego sposobu rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń przed Dolnośląskim Wojewódzkim Inspektorem Inspekcji Handlowej we Wrocławiu, przy ul. Ofiar Oświęcimskich 15a. Informacje o sposobie dostępu do ww. trybu i procedur rozstrzygania sporów, znajdują się pod następującym adresem: uokik.gov.pl, w zakładce Rozstrzyganie sporów konsumenckich. Użytkownik będący Konsumentem, ma również możliwość skorzystania z pozasądowego sposobu dochodzenia roszczeń w sporach dotyczących zobowiązań umownych wynikających z internetowych umów sprzedaży lub umów o świadczenie usług, korzystając z unijnej platformy internetowej ODR, dostępnej pod adresem: http://ec.europa.eu/consumers/odr

16b. ust. 1. Towar jest zgodny z umową, jeżeli zgodne z umową pozostają w szczególności jego:
a. opis, rodzaj, ilość, jakość, kompletność i funkcjonalność, a w odniesieniu do towarów z elementami cyfrowymi – również kompatybilność, interoperacyjność i dostępność aktualizacji;
b. przydatność do szczególnego celu, do którego jest potrzebny konsumentowi, o którym konsument, powiadomił sprzedawcę najpóźniej w chwili zawarcia umowy i który sprzedawca zaakceptował.
ust. 2. Ponadto towar, aby został uznany za zgodny z umową, musi:
a. nadawać się do celów, do których zazwyczaj używa się towaru tego rodzaju, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów prawa, norm technicznych lub dobrych praktyk;
b. występować w takiej ilości i mieć takie cechy, w tym trwałość i bezpieczeństwo, a w odniesieniu do towarów z elementami cyfrowymi – również funkcjonalność i kompatybilność, jakie są typowe dla towaru tego rodzaju i których konsument może rozsądnie oczekiwać, biorąc pod uwagę charakter towaru oraz publiczne zapewnienie złożone przez sprzedawcę, jego poprzedników prawnych lub osoby działające w ich imieniu, w szczególności w reklamie lub na etykiecie, chyba że sprzedawca wykaże, że:
– nie wiedział o danym publicznym zapewnieniu i oceniając rozsądnie, nie mógł o nim wiedzieć;
– przed zawarciem umowy publiczne zapewnienie zostało sprostowane z zachowaniem warunków i formy, w jakich publiczne zapewnienie zostało złożone, lub w porównywalny sposób;
– publiczne zapewnienie nie miało wpływu na decyzję konsumenta o zawarciu umowy.
c. być dostarczany z opakowaniem, akcesoriami i instrukcjami, których dostarczenia konsument może rozsądnie oczekiwać;
d. być takiej samej jakości jak próbka lub wzór, które sprzedawca udostępnił konsumentowi przed zawarciem umowy, i odpowiadać opisowi takiej próbki lub takiego wzoru.
ust. 2a. Trwałość jest to zdolność towaru do zachowania jego funkcji i właściwości w toku zwykłego korzystania.
ust. 3. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za brak zgodności towaru z umową w zakresie, o którym mowa w §16a ust. 2, jeżeli konsument najpóźniej w chwili zawarcia umowy, został wyraźnie poinformowany, że konkretna cecha towaru odbiega od wymogów zgodności z umową określonych w §16a ust. 2, oraz wyraźnie i odrębnie zaakceptował brak konkretnej cechy towaru
ust. 4. Sprzedawca ponosi odpowiedzialność za brak zgodności towaru z umową wynikający z niewłaściwego zamontowania towaru, jeżeli:
a. zostało ono przeprowadzone przez sprzedawcę lub na jego odpowiedzialność;
b. niewłaściwe zamontowanie przeprowadzone przez konsumenta wynikało z błędów w instrukcji dostarczonej przez przedsiębiorcę lub osobę trzecią.
ust. 5. Sprzedawca ponosi odpowiedzialność za brak zgodności towaru z umową istniejący w chwili jego dostarczenia i ujawniony w ciągu dwóch lat od tej chwili, chyba że termin przydatności towaru do użycia, określony przez sprzedawcę, jego poprzedników prawnych lub osoby działające w ich imieniu, jest dłuższy. Domniemywa się, że brak zgodności towaru z umową, który ujawnił się przed upływem dwóch lat od chwili dostarczenia towaru, istniał w chwili jego dostarczenia, o ile nie zostanie udowodnione inaczej lub domniemania tego nie można pogodzić ze specyfiką towaru lub charakterem braku zgodności towaru z umową.
ust. 6. Sprzedawca nie może powoływać się na upływ terminu do stwierdzenia braku zgodności towaru z umową, jeżeli brak ten podstępnie zataił.
ust. 7. Jeżeli towar jest niezgodny z umową, konsument może żądać jego naprawy lub wymiany.
ust. 8. Sprzedawca może dokonać wymiany, gdy konsument żąda naprawy, lub sprzedawca może dokonać naprawy, gdy konsument żąda wymiany, jeżeli doprowadzenie do zgodności towaru z umową w sposób wybrany przez konsumenta jest niemożliwe albo wymagałoby nadmiernych kosztów dla sprzedawcy. Jeżeli naprawa i wymiana są niemożliwe lub wymagałyby nadmiernych kosztów dla sprzedawcy, może on odmówić doprowadzenia towaru do zgodności z umową.
ust. 9. Przy ocenie nadmierności kosztów dla sprzedawcy uwzględnia się wszelkie okoliczności sprawy, w szczególności znaczenie braku zgodności towaru z umową, wartość towaru zgodnego z umową oraz nadmierne niedogodności dla konsumenta powstałe wskutek zmiany sposobu doprowadzenia towaru do zgodności z umową.
ust. 10. Sprzedawca dokonuje naprawy lub wymiany w rozsądnym czasie od chwili, w której sprzedawca został poinformowany przez konsumenta o braku zgodności z umową, i bez nadmiernych niedogodności dla konsumenta, uwzględniając specyfikę towaru oraz cel, w jakim konsument go nabył. Koszty naprawy lub wymiany, w tym w szczególności koszty opłat pocztowych, przewozu, robocizny i materiałów, ponosi sprzedawca.
ust. 11. Konsument udostępnia sprzedawcy towar podlegający naprawie lub wymianie. Sprzedawca odbiera od konsumenta towar na swój koszt.
ust. 12. Jeżeli towar został zamontowany przed ujawnieniem się braku zgodności towaru z umową, Sprzedawca demontuje towar oraz montuje go ponownie po dokonaniu naprawy lub wymiany albo zleca wykonanie tych czynności na swój koszt.
ust. 13. Konsument nie jest zobowiązany do zapłaty za zwykłe korzystanie z towaru, który następnie został wymieniony.
ust. 14. Jeżeli towar jest niezgodny z umową konsument może złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny albo odstąpieniu od umowy, gdy:
a. sprzedawca odmówił doprowadzenia towaru do zgodności z umową zgodnie z powyżej;
b. sprzedawca nie doprowadził towaru do zgodności z umową;
c. brak zgodności towaru z umową występuje nadal, mimo że sprzedawca próbował doprowadzić towar do zgodności z umową;
d. brak zgodności towaru z umową jest na tyle istotny, że uzasadnia obniżenie ceny albo odstąpienie od umowy bez uprzedniego skorzystania ze środków ochrony;
e. z oświadczenia sprzedawcy lub okoliczności wyraźnie wynika, że nie doprowadzi on towaru do zgodności z umową w rozsądnym czasie lub bez nadmiernych niedogodności dla konsumenta.
ust. 15. Wszelkie reklamacje związane z towarem lub realizacją umowy sprzedaży, klient może kierować w formie pisemnej na adres sprzedawcy.
ust. 16. Sprzedawca jest obowiązany udzielić odpowiedzi na reklamację konsumenta w terminie 14 dni od dnia jej otrzymania.
ust. 17. Sprzedawca zwraca konsumentowi kwoty należne wskutek skorzystania z prawa obniżenia ceny niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia konsumenta o obniżeniu ceny.
ust. 18. Konsument nie może odstąpić od umowy, jeżeli brak zgodności towaru z umową jest nieistotny. Domniemywa się, że brak zgodności towaru z umową jest istotny.
ust. 19. Jeżeli brak zgodności z umową dotyczy jedynie niektórych towarów dostarczonych na podstawie umowy konsument może odstąpić od umowy jedynie w odniesieniu do tych towarów, a także w odniesieniu do innych towarów nabytych przez konsumenta wraz z towarami niezgodnymi z umową, jeżeli nie można rozsądnie oczekiwać, aby konsument zgodził się zatrzymać wyłącznie towary zgodne z umową.
ust. 20. W razie odstąpienia od umowy konsument niezwłocznie zwraca towar sprzedawcy na jego koszt. Sprzedawca zwraca konsumentowi cenę niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania towaru lub dowodu jego odesłania.
ust. 21. Sprzedawca dokonuje zwrotu ceny przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użył konsument, chyba że konsument wyraźnie zgodził się na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami.
ust. 22. Sprzedawca nie korzysta z pozasądowego rozwiązywania sporów, o których mowa w ustawie z dnia 23 września 2016 r., o pozasądowym rozwiązywaniu sporów konsumenckich.

§17. ust. 1. F100 oraz nasi partnerzy mogą oferować kody podarunkowe i kody promocyjne.
ust. 2. Kody mogą być wykorzystane przy zakupach w witrynie.
ust. 3. Kody i połączona z nimi wartość promocyjna mogą utracić ważność, jeżeli nie zostaną wykorzystane w wyznaczonym terminie.
ust. 4. Kodów nie można zwracać w zamian za pieniądze.
ust. 5. Kody oferowane przez naszego partnera podlegają polityce zwrotów tego partnera.

§17a. ust. 1. Kod promocyjny jest to elektroniczny kod rabatowy w postaci kodu alfanumerycznego, uprawniający użytkownika do jego realizacji w witrynie, w postaci zniżki procentowej naliczanej od wartości zamówienia, bez kosztów przesyłki.
ust. 2. F100 zobowiązuje się do przekazania użytkownikowi kodu promocyjnego, w ramach organizowanej promocji lub indywidualnego porozumienia z użytkownikiem.
ust. 3. Kod może być wykorzystany przy zakupie towarów nieobjętych innymi promocjami w witrynie.
ust. 4. Kod nie podlega wymianie na środki pieniężne w całości ani w części oraz nie może zostać zwrócony F100.
ust. 5. Kod jest aktywny od momentu przekazania go użytkownikowi.
ust. 6. Otrzymany od F100 kod jest jednokrotnego użytku, chyba że F100 w indywidualnej sytuacji postanowi inaczej, na przykład w sytuacji promocji dla posiadaczy karty dużej rodziny.
ust. 7. Ważność kodu jest każdorazowo określana w chwili jego przekazania użytkownikowi.
ust. 8. Udostępnienie kodu następuje w formie wiadomości email wysłanej na adres email użytkownika lub przez udostępnienie kodu podczas organizowanej przez F100 promocji, a także w witrynie na przykład jako pop-up.
ust. 9. Skorzystanie z kodu zależy od użytkownika. Użytkownik ma możliwość nieskorzystania z kodu, w takiej sytuacji wystarczy nie wpisywać go w koszyku podczas robienia zakupów w witrynie.
ust. 10. Aby skorzystać z kodu rabatowego należy wpisać podany ciąg znaków w polu Zastosuj kupon podczas składania zamówienia w witrynie.
ust. 11. Wpisanie kodu spowoduje obniżenie wartości zamawianych towarów o wartość procentową przekazanego użytkownikowi kodu. Kod można wykorzystać wyłącznie przy zakupie towarów nieobjętych innymi promocjami.
ust. 12. Kod może zostać wykorzystany w przypadku posiadania przez użytkownika konta.
ust. 13. Kody nie sumują się ze sobą, dla tego w zamówieniu może zostać wykorzystany tylko jeden kod.
ust. 14. F100 ma prawo odmówić realizacji kodu w przypadku upływu jego terminu ważności. Tym samym kod wygasa wraz z upływem jego terminu ważności.
ust. 15. Wszelkie reklamacje dotyczące wad towarów lub ich zwrotów przy zakupach z użyciem kodu są rozpatrywane na warunkach ogólnych.

§17b. ust. 1. W celu zakupu vouchera dla bliskiej osoby, niezbędne jest podanie imienia, nazwiska i adresu email osoby obdarowanej podczas składania zamówienia, w celu przygotowania konta z dostępem do kursu.
ust. 2. Kupujący po dokonaniu płatności automatycznie otrzymuje dostęp do kursu, który umożliwia sprawdzenie kursu. Następnie kupujący otrzymuje indywidualnie przygotowany elektroniczny voucher, na którym znajdują się podane imię i nazwisko osoby obdarowanej, wygenerowane login i hasło oraz nazwa wybranego kursu.
ust. 3. Z chwilą otrzymania vouchera kupujący traci kurs z własnego konta, który przechodzi na konto osoby obdarowanej. Dostęp do kursu na koncie osoby obdarowanej jest aktywny od chwili wysłania vouchera drogą mailową do kupującego.
ust. 4. Vouchery ze względu na specyfikę automatycznego dostępu do kursu traktowane są jak bezpośredni zakup kursu. Vouchery są ważne 30 dni.

§17c. ust. 1. Użytkownik może obniżyć kwotę za zakupy w witrynie, gdy jest posiadaczem karty dużej rodziny.
ust. 2. Skan karty dużej rodziny należy przesłać na jeden z adresów email F100 takich jak kontakt@f100.pl lub karta@f100.pl.
ust. 3. F100 sprawdzi autentyczność karty, gdy karta zgadza się z danymi użytkownika, F100 wystawi kod promocyjny przypisany do adresu email użytkownika.
ust. 4. Użytkownik korzysta z kodu promocyjnego na zasadach ogólnych.

§18. ust. 1. Za zakupy w witrynie, określone czynności, polecanie kursów, działalność afiliacyjną można otrzymywać punkty PF, które można wymieniać na kursy.
ust. 2. Punkty i połączona z nimi wartość promocyjna mogą utracić ważność, jeżeli nie zostaną wykorzystane w wyznaczonym terminie.
ust. 3. Punktów nie można zwracać w zamian za pieniądze.

Dozwolone zachowania w witrynie

§19. ust. 1. Z witryny F100 można korzystać tylko do celów zgodnych z prawem.
ust. 2. Użytkownik odpowiada za wszelkie treści, które zamieszcza w witrynie, w tym za recenzje, opinie, pytania, odpowiedzi na pytania, posty, notatki, wiadomości, kursy i wszystkie inne treści muszą być zgodne z dobrymi praktykami, obowiązującym prawem, a zwłaszcza z prawami własności intelektualnej innych osób.
ust. 3. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za znajomość obowiązujących go przepisów prawa.
ust. 4. W przypadku uciążliwych, powtarzających się lub poważnych naruszeń zachowań w witrynie F100 zablokuje konto.
ust. 5. Jeśli użytkownik uważa, że ktoś narusza jego prawa autorskie w witrynie, powinien poinformować F100 wysyłając stosowną wiadomość email na adres kontakt@f100.pl.

§20. ust. 1. Użytkownik w ramach kursu może zadawać pytania do wykładu w miejscu do tego przeznaczonym w witrynie.
ust. 2. W przypadku niektórych kursów instruktor może umożliwić użytkownikowi przesyłanie prac domowych.
ust. 3. W witrynie można publikować lub przesyłać wyłącznie własne treści, do których ma się prawa autorskie.
ust. 4. Instruktor z poszanowaniem kultury i przepisów prawa może publikować treści w witrynie, a także komunikować się z użytkownikami zapisanymi na jego kurs.
ust. 5. Użytkownik w celu zdania kursu może być proszony o wypełnienie egzaminu w formie testu.
ust. 6. Instruktor samodzielnie wyznacza co jest wymagane, aby zdać kurs i otrzymać certyfikat elektroniczny.
ust. 7. Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści i działania, które publikuje oraz za ich konsekwencje.

§21. ust. 1. Gdy F100 zostanie poinformowane, że kurs lub inne treści naruszają prawa innych osób, lub dowie się, że zachowanie użytkownika naruszają dobre praktyki lub są niezgodne z prawem lub niewłaściwe, może usunąć treści.
ust. 2. F100 zastrzega sobie prawo ograniczenia lub cofnięcia pozwolenia na korzystanie z witryny lub usług F100, a także zablokowania konta w dowolnym momencie, z podaniem lub bez podania przyczyny, z powiadomieniem lub bez, w niżej podanych sytuacjach:
a. gdy użytkownik naruszy warunki użytkownika,
b. jeśli użytkownik nie uiści opłat w wymaganym terminie,
c. gdy użytkownik nieuczciwie korzysta z wniosków o zwrot,
d. na żądanie właściwych organów ścigania lub organów rządowych,
e. w razie braku aktywności użytkownika przez dłuższy okres,
f. w przypadku nieoczekiwanych problemów technicznych lub innych, jeśli istnieje podejrzenie, że użytkownik prowadzi nieuczciwe praktyki lub działania niezgodne z prawem,
g. z innego powodu, według uznania F100.
ust. 3. Po cofnięciu pozwolenia na korzystanie z witryny lub usług, F100 może usunąć konto i opublikowane treści, a także uniemożliwić dostęp do witryny w przyszłości.
ust. 4. Treści użytkownika mogą nadal być dostępne w witrynie, nawet jeśli jego konto zostało anulowane, zamknięte lub zawieszone.
ust. 5. F100 nie ponosi odpowiedzialności wobec Użytkowników, ani żadnej osoby trzeciej za zamknięcie konta, usunięcie treści lub zablokowanie dostępu do witryny i usług F100.

Prawo F100 do publikowanych treści

§22. ust. 1. Użytkownik pozostaje właścicielem treści opublikowanych w witrynie.
ust. 2. F100 zastrzega sobie prawo do udostępniania treści innym osobom za pośrednictwem dowolnego medium, w tym do promocji na innych stronach internetowych lub platformach społecznościowych.
ust. 3. Przez wysłanie do publikacji kursów, a także publikowanie innych treści, użytkownik udziela pozwolenia F100 na ich ponowne wykorzystanie i udostępnianie, ale nie traci praw własności do treści.
ust. 4. Instruktor zobowiązany jest zapoznać się z warunkami udzielania licencji na treści.

§23. ust. 1. Umieszczając w witrynie treści, komentarze, pytania, odpowiedzi na pytania, recenzje, opinie, testy, pliki, dokumenty, zdjęcia oraz przesyłając pomysły i sugestie dotyczące usprawnień, użytkownik przyznaje F100 prawo do wykorzystywania tych treści i udostępniania ich na dowolnej stronie internetowej i w dowolnych mediach, a także do dokonywania w nich zmian i poprawek.
ust. 2. Prawo to ma zasięg ogólnoświatowy i jest niewyłączne, na zasadach nieodpłatnej licencji z prawem do sublicencji na używanie, kopiowanie, powielanie, przetwarzanie, adaptację, modyfikowanie, publikowanie, przesyłanie, wyświetlanie i rozpowszechnianie treści w tym imienia, nazwiska, adresu email oraz wizerunku we wszystkich mediach lub metodach dystrybucji, w celu publikowania treści oraz do celów marketingowych.
ust. 3. Użytkownik rezygnuje z prawa do prywatności i praw do rozpowszechniania wizerunku oraz praw o podobnym zastosowaniu, w zakresie obowiązującego prawa.
ust. 4. Użytkownik zobowiązany jest posiadać wszelkie prawa niezbędne do upoważnienia F100 do korzystania z opublikowanych treści.
ust. 5. F100 może wykorzystywać treści bez wypłaty za nie wynagrodzenia.

§23a. ust. 1. W witrynie na podstronach poszczególnych kursów znajdują się opinie o kursach nazywane potocznie komentarzami.
ust. 2. F100 spodziewa się przemyślanych, pełnych szacunku komentarzy, które pozostają w temacie. Komentarze, które nie pozostają w temacie, mogą zostać usunięte.
ust. 3. F100 nie zezwala na komentarze, które:
a. mają charakter seksualny, są nieprzyzwoite, nieprzyzwoite, groźne, zniesławiające, podżegające, obraźliwe, nękające, agresywne, obraźliwe lub w inny sposób budzące sprzeciw
b. zawierają wulgaryzmy lub wyrażają nienawiść, bigoterię, rasizm, zastraszanie lub wyzywanie
c. są nielegalne lub w inny sposób stanowią lub zachęcają do popełnienia przestępstwa
d. zawierają reklamy, nakłanianie lub promocje,
e. naruszają prawa autorskie, znaki towarowe, tajemnicę handlową, prawo do reklamy/prywatności lub inne prawa jakiejkolwiek osoby trzeciej,
f. zawierają link poza witrynę,
g. mogą zostać uznane za spam,
h. są uważane za alternatywne konto wcześniej zablokowanego konta,
i. zawierają jakiekolwiek informacje umożliwiające identyfikację użytkownika lub stanowią próbę podszywania się pod kogoś innego,
j. zostały napisane przez użytkownika przed ukończeniem kursu.
ust. 4. Komentarze są sprawdzane przed publikacją, w celu weryfikacji zgodności z regulaminem.
ust. 5. Komentarze, które nie są zgodne z wytycznymi, mogą zostać usunięte przed publikacją.
ust. 6. Komentarze mogą wystawiać osoby, które wcześniej uzyskały dostęp do kursu, ale także użytkownicy, którzy mają konto w witrynie.
ust. 7. Zaznajamiamy się z wystawionymi opiniami i stosownie na nie reagujemy odpowiedziami pod opiniami oraz kontaktem z opiniodawcą.
ust. 8. Wystawienie opinii jest dobrowolne.
ust. 9. W podziękowaniu za wystawienie opinii, użytkownik może otrzymać rabat na kolejne zakupy w ramach promocji witryny.
ust. 10. F100 nie stosuje praktyk płacenia za pozytywne opinie, tzw. opinie sponsorowane.

Inne prawa przysługujące F100

§24. ust. 1. F100 jest właścicielem witryny f100.pl, a także logo, i treści tworzonych przez pracowników F100.
ust. 2. Wszelkie prawa w witrynie, bazach danych oraz treściach, które pracownicy F100 lub partnerzy przesyłają, z wyjątkiem treści opublikowanych przez instruktorów, są wyłączną własnością F100.
ust. 3. Witryna i usługi F100 są chronione prawami autorskimi, znakami towarowymi i innymi prawami.
ust. 4. Użytkownik nie ma prawa do wykorzystywania nazwy F100, znaków towarowych, logo, nazwy domeny i innych wyróżniających cech marki bez zgody F100.
ust. 5. Użytkownik nie może wykonywać niżej wymienionych czynności:
a. uzyskiwać dostępu lub próbować manipulować, a także korzystać z niepublicznych obszarów witryny w jakikolwiek sposób;
b. stosować narzędzi wysyłających dane do witryny w sposób zautomatyzowany lub manualnie;
c. wyłączać, zakłócać lub próbować obchodzić funkcje witryny;
d. skanować czy też sprawdzać zabezpieczenia witryny;
e. korzystać z witryny w celu wprowadzania użytkowników w błąd;
f. rozsyłać wiadomości do użytkowników bez uprzednio uzyskanej od nich zgody;
g. ingerować w dostęp użytkowników;
h. zakłócać działania lub obciążać witrynę w jakikolwiek sposób.

Umowa między F100 a użytkownikiem

§25. ust. 1. Użytkownik przez rejestrację w witrynie, uzyskanie dostępu do kursu, zakup kursu lub certyfikatu papierowego, a także korzystanie z kursu zawiera prawnie wiążącą umowę z F100.
ust. 2. Jeśli Użytkownik nie akceptuje niniejszych warunków, nie powinien rejestrować się, uzyskiwać dostępu do kursu, ani w inny sposób korzystać z witryny.
ust. 3. Instruktor korzystający z witryny reprezentujący organizację, działalność gospodarczą lub osobę prawną, musi posiadać wszelkie niezbędne upoważnienia w tym zakresie.
ust. 4. Niniejsze warunki użytkownika, polityka ochrony własności intelektualnej oraz polityka prywatności i polityka plików cookies, stanowią całość umowy między użytkownikiem a F100, dodatkowo gdy użytkownik jest instruktorem, wtedy również warunki instruktora i dobre praktyki.
ust. 5. Jeżeli jakakolwiek część niniejszych warunków zostanie uznana za nieważną lub niewykonalną z mocy prawa, wówczas postanowienie to zostanie zastąpione postanowieniem, które odpowiada intencji pierwotnego postanowienia, a pozostałe zapisy pozostają obowiązujące.

Wyłączenie, ograniczenie i zwolnienie z odpowiedzialności F100

§26. ust. 1. Może zdarzyć się, że witryna zostanie wyłączona z powodu planowanej konserwacji lub z powodu awarii.
ust. 2. Może zdarzyć się, że instruktor opublikuje w kursie błędne, nieaktualne lub nieprawdziwe informacje.
ust. 3. Może zdarzyć się, że wystąpią problemy z bezpieczeństwem w witrynie.
ust. 4. Użytkownik nie ma możliwości odwołania się do F100 w żadnym z powyższych przypadków.

§27. F100, a także współpracujący instruktorzy, dostawcy oraz partnerzy nie składają żadnych oświadczeń, ani gwarancji co do przydatności, dostępności, rezultatów korzystania z kursów, terminowości, bezpieczeństwa, braku błędów lub dokładności treści, a ponadto wyłączają wszelkie gwarancje, w tym dorozumiane dotyczące przydatności do określonego celu, tytułu prawnego i nienaruszania praw autorskich.

§28. ust. 1. F100 zastrzega sobie prawo podjęcia decyzji o zaprzestaniu udostępniania niektórych funkcji witryny, w dowolnym czasie i z dowolnego powodu.
ust. 2. W żadnym wypadku F100, a także współpracujący instruktorzy, dostawcy oraz partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane przerwami lub brakiem dostępności funkcji witryny.
ust. 3. F100 nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia lub niewykonanie usługi spowodowane wydarzeniami pozostającymi poza kontrolą F100, takimi jak wojna, klęska żywiołowa, przerwy w dostawie energii elektrycznej lub Internetu, a także nałożone ograniczenia przez instytucje państwowe.

§29. ust. 1. Korzystanie z kursu o tematyce zdrowia, sportu oraz ćwiczeń wiążą się z zagrożeniem ulegnięcia kontuzji.
ust. 2. Użytkownik rozpoczynając kurs zobowiązany jest rozumieć tego typu zagrożenia, zachować rozsądek i ostrożność.
ust. 2a. F100 nie ponosi odpowiedzialności za stratę lub szkodę w wyniku korzystania z kursów.
ust. 3. F100, a także współpracujący instruktorzy, dostawcy oraz partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za szkody, w tym z tytułu odszkodowania za utratę danych, zysków, za utracone korzyści lub możliwości biznesowych, a także obrażenia ciała lub zgon, bez względu, czy wynikają one z umowy, gwarancji, czynu niedozwolonego, czy odpowiedzialności za produkt.
ust. 4. F100, a także współpracujący instruktorzy, dostawcy oraz partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za nieprawidłowe działanie urządzeń użytkownika skutkujące brakiem możliwości korzystania z witryny lub treści, jak również za skutki nieprzestrzegania przez użytkownika wymagań technicznych witryny.
ust. 5. Odpowiedzialność F100, a także współpracujących instruktorów, dostawców oraz partnerów, względem użytkownika lub osoby trzeciej, w dowolnych okolicznościach, ogranicza się do dwustu złotych lub kwoty, którą użytkownik zapłacił F100 w ciągu ostatnich sześciu miesięcy przed zdarzeniem będącym źródłem roszczenia.

§30. ust. 1. F100 zastrzega sobie prawo podjęcia kroków prawnych przeciw użytkownikowi, który doprowadził do problemów prawnych F100.
ust. 2. Na wniosek, użytkownik proszony jest o wyrażenie zgody na zwolnienie F100, a także współpracujących instruktorów, dostawców oraz partnerów z odpowiedzialności za wszelkie roszczenia, straty, szkody lub wydatki osób trzecich, takie jak koszty obsługi prawnej, wynikające z:
a. treści użytkownika opublikowanych w witrynie,
b. korzystanie użytkownika z witryny,
c. naruszenia niniejszych warunków użytkownika,
d. naruszenia praw osób trzecich, w tym praw własności intelektualnej.

Ryzyka związane z korzystaniem z F100

§31. ust. 1. Każdy może korzystać z witryny F100, jeżeli nie narusza postanowień niniejszych warunków użytkowania.
ust. 2. Korzystanie z witryny i usług dostępnych za jej pośrednictwem odbywa się na własne ryzyko.
ust. 3. F100 co do zasady nie recenzuje, nie edytuje i nie weryfikuje legalności treści zamieszczanych w kursach.
ust. 4. F100 co do zasady nie sprawuje kontroli redakcyjnej nad treściami dostępnymi w kursach, w związku z tym nie gwarantuje wiarygodności, ważności, dokładności ani prawdziwości treści, chyba, że co innego wynika z oferty.
ust. 5. Po uzyskaniu dostępu do treści kursu, użytkownik polega na informacjach przedstawionych przez instruktora na własne ryzyko.
ust. 6. Użytkownik podczas korzystania z kursu może być narażony na treści, które może uznać za obraźliwe, nieprzyzwoite lub niewłaściwe, a F100 nie ponosi żadnej odpowiedzialności za udostępnianie takich treści, a także za wszelkie treści dotyczące zdrowia i ćwiczeń fizycznych.
ust. 7. Użytkownik zobowiązany jest zdawać sobie sprawę z nieodłącznego ryzyka i zagrożeń związanych z wysiłkiem fizycznym podczas korzystania z takich treści, a uzyskując do nich dostęp decyduje się dobrowolnie podjąć takie ryzyko, w tym ryzyko choroby, obrażeń ciała, niepełnosprawności lub nawet śmierci.
ust. 8. Użytkownik ponosi pełną odpowiedzialność za decyzje podjęte przed uzyskaniem dostępu do kursu, w czasie korzystania z treści kursu, a także po zakończeniu kursu.
ust. 9. Podczas kontaktu z innym użytkownikiem lub instruktorem, użytkownik powinien zachować ostrożność przy podawaniu poufnych informacji, ponieważ F100 nie kontroluje sposobu postępowania użytkowników i instruktorów z danymi, które uzyskają od innych w ten sposób. Z tego powodu użytkownik nie powinien udostępniać swojego adresu email, ani innych danych osobowych.
ust. 10. F100 nie zatrudnia instruktorów, ani nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek interakcje pomiędzy instruktorami, a użytkownikami.
ust. 11. F100 nie ponosi odpowiedzialności za spory, roszczenia, straty, obrażenia lub szkody dowolnego rodzaju, które mogą wyniknąć z postępowania instruktorów lub użytkowników lub być z nimi związane.
ust. 12. Podczas korzystania z kursu lub przeglądania oferty kursu mogą być wyświetlane linki do innych stron internetowych, których F100 nie jest właścicielem oraz ich nie kontroluje. Z tego powodu F100 nie ponosi odpowiedzialności za treści stron internetowych podmiotów zewnętrznych, w tym za gromadzenie przez nie informacje o użytkowniku.

Wymagania techniczne

§32. ust. 1. Do poprawnego działania witryny wymagany jest komputer, smartphone lub tablet z dostępem do Internetu, z zainstalowaną jedną z niżej wymienionych przeglądarek:
a. Mozilla Firefox w wersji 48.0 lub nowszej,
b. Google Chrome w wersji 103 lub nowszej.
ust. 2. Dodatkowo do poprawnego działania witryny niezbędne jest:
a. włączenie obsługi ciasteczek (cookies),
b. włączenie obsługi javascript,
c. włączenie obsługi wyskakujących okienek,
d. wyłączenie programów blokujących wyskakujące okienka lub dodanie strony F100.pl do listy wyjątków w takim programie.
ust. 3. Ze względu na różnice w działaniu systemów operacyjnych, niektóre funkcje witryny mogą nie działać prawidłowo na komputerach z systemem operacyjnym innym niż Microsoft Windows.
ust. 4. F100 dołoży wszelkich starań, aby pomóc użytkownikowi w naprawieniu lub dostosowaniu oprogramowania w celu prawidłowego korzystania z witryny.
ust. 5. F100 nie zapewnia warunków technicznych niniejszego paragrafu. To użytkownik ponosi wszelkie koszty związane z zapewnieniem warunków technicznych, w tym koszty dostępu do Internetu.

Pozostałe czynności prawne

§33. Jeżeli prawo nie stanowi inaczej, powództwo wynikające z warunków użytkowania lub z nimi związane, nie może zostać wniesione przez żadną ze stron później niż w ciągu roku od powstania przyczyny powództwa.

§34. ust. 1. Wszelkie zawiadomienia lub informacje związane z warunkami użytkowania muszą być zawarte w formie pisemnej.
ust. 2. Dokumenty należy przesłać listem poleconym za potwierdzeniem odbioru lub pocztą elektroniczną. F100 kontaktuje się z użytkownikiem za pomocą jego adresu email podanego w witrynie, a użytkownik kontaktuje się z F100 za pośrednictwem adresu email kontakt@f100.pl.

§35. ust. 1. Użytkownik nie może cedować warunków użytkownika, a także praw i licencji udzielonych na ich mocy. Szczególnie dotyczy to sytuacji przenoszenia konta na inną osobę.
ust. 2. Konto użytkownika jest niezbywalne, a wszystkie prawa do konta i inne prawa wynikające z warunków użytkownika wygasają po jego śmierci.

§36. F100 zastrzega sobie prawo do scedowania warunków użytkownika, a także praw i licencji udzielonych na ich mocy na inną firmę lub osobę bez ograniczeń.

§37. ust. 1. F100 zastrzega sobie prawo aktualizowania oraz wprowadzania zmian w warunkach użytkownika w dowolnym czasie według własnego uznania.
ust. 2. W sytuacji, gdy F100 dokona zmiany mającej istotny wpływ na użytkownika, powiadomi go wiadomością wysłaną na adres email podany na koncie lub przez zamieszczenie powiadomienia w witrynie.
ust. 3. Co do zasady zmiany obowiązują w dniu ich publikacji, chyba że co innego wynika ze zmian.
ust. 4. Korzystanie z witryny po wejściu zmian oznacza, że użytkownik akceptuje zmiany.

§38. ust. 1. W sprawach nieuregulowanych w warunkach użytkownika stosuje się przepisy prawa polskiego, w szczególności Kodeksu cywilnego, ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz ustawy o ochronie baz danych.
ust. 2. Wszelkie spory są rozstrzygane przed sądem właściwym dla siedziby F100 lub jego następcy prawnego.

Skip to content